ארכיון פוסטים מהחודש "מאי, 2010"

פונקצית index בתוכנת AWK

יום ראשון, 30 במאי, 2010

שימוש בפונקצית index

index(string,substring);

דוגמאות

index($0,"SearchThis");

הסבר:

פונקצית index מאפשרת לחפש substring בתוך השורה עליה מתבצע חיפוש ומחזירה את המיקום של ה substring ביחס ל string שחיפשנו.

Dkim proxy

יום שני, 17 במאי, 2010

אחת התקלות שנתקלתי בהם היא עם אתר גדול שעל מנת להירשם לאתר צריך לבנות חשבון וכמובן שנשלח אימייל על מנת לאשר את ההרשמה.

הכל עובד באופן תקין ומסודר מבחינת הקוד באתר אבל האתרים הגדולים כמו Yahoo.com , HotMail וכמובן גם Gmail היו חוסמים את האימיילים שנשלחו מהאתר,

מסתבר שאתרים מספיק גדולים כמו Yahoo ו Gmail יכולים להכתיב לך איך  הם מצפים שתשלח אליהם אימיילים אחרת כמו שנוכחתי לראות הם פשוט זורקים לשרת הדואר שלך הודעת שגיאה כמו זאת שאני קיבלתי , ונותנים לך לדבר עם ה Support בזמן שהאתר שלך לא יכול לשלוח מיילים אליהם.

אז מה עושים ??? טוב הפתרון מאוד פשוט אחרי שישבתי לקרוא 3 שעות על מה שנקרא הדור הבא בהצפנת בהזדהות שרתי דואר למניעת דואר זבל.   בקצרה  יוצרים חתימה אלקטרונית על שרת הדואר שלך באמצעות הכנסת המודל של Dkim לשרת הדואר Exim/Sendmail/Postfix או כל דבר אחר.

המודל יוצר חתימה ציבורית שמופצת באמצעות רשומות DNS , ולאחר מכן כל אימייל שהשרת שלך שולח טרם השליחה השרת חותם את ה HEADER של ההודעה עם חתימה פרטית.

עכשיו צריך לדבר עם ה Support של  Yahoo הם יעשו מספר בדיקות ולאחר מכן יאשרו אותך , מה שהשרת דואר שלהם מתחיל לבדוק זה התאמה בן החתימה הציבורית שפרסמת יחד עם החתימה הפרטית שהשרת שלך מייצר אם אין התאמה אז ההודעות נזרקות לא מגיע אפילו לשלב לבדוק אם זה דואר זבל או לא , אבל במקרה שלנו יש התאמה וסוף סוף התיבות מצליחות להיכנס לתיבה.

אלו הלינקים שהובילו אותי לפתרון,  קריאה מהנה

http://patchlog.com/linux/debian-building-custom-exim-packages/

http://patchlog.com/linux/exim-domainkeys-on-debian/

http://help.directadmin.com/item.php?id=125

http://www.directadmin.com/forum/showthread.php?t=28336\

 http://wiki.exim.org/DKIM

לולאת for על ספריה במערכת ההפעלה

יום ראשון, 2 במאי, 2010

לולאת זה פונקציה מאוד פשוטה שמובנת במערכת ההפעלה בלינוקס ,
מאתחלים משתנה (לדוגמא i=1)  מבצעים פקודות בתוך הלולאה כל עוד הערך קטן מהערך הרצוני וכל לולאה כזאת מעלה את הערך של המשתנה (i=i+1).

עד כאן הכל פשוט אבל מה קורה אם אנחנו רוצים לעבור בלולאה על כל הקבצים שנמצאים בספריה מסויימת , לדוגמא לעבור על כל הקבצים שנמצאים בספריה /tmp ולהציג את כל קבצי ה sess שהם קבצים ששיכים ל Apache,  אולי אפילו למחוק אותם ??

הינה דוגמא לסקריפט שבמקום שערך המשתנה בלולאה יהיה מספר הוא מציין שם של קובץ שנמצא במערכת ההפעלה,  הסקריפט מאוד שימושי אם צריך לבצע מספר פעולות על קבצים במחיצה.

דוגמא א:

for file in ../*.gz
do
 echo Extracting ${file}
        tar xf ${file}
done

דוגמא ב: 

# Extract all logs
for file in /tmp/sess*
do
        echo "SESS FILE FOUND:" ${file}   

done